Telewizja przez internet

61Media i dwa połączeni przedstawiciele tego pojęcia to oczywiście nic innego jak oglądanie telewizji online. Moim zdaniem jest to połączenie, które nie jest zbyt potrzebne, ponieważ jak ktoś chciałby sobie pooglądać telewizję to wystarczy włączyć telewizor i cieszyć się tym, ale skoro da się coś stworzyć to, dlaczego by nie skorzystać z tego. Twórca telewizji online na pewno wyciągnął z tego odpowiednie korzyści materialne. Telewizja to jeden z rodzajów mediów, a internet moim zdaniem to jest lepszy przedstawiciel tego pojęcia, a więc połączenie ich daje jeszcze lepszy obraz informacyjny o ogóle świata niż to miło miejsce do tej pory. Najczęściej jednak, jeżeli chcemy oglądać telewizję internetową to niestety musimy wykupić jakiś abonament, ponieważ stacjom nadawczym musi się zwracać to, co robią i to oczywiście z nawiązką. Istnieją oczywiście darmowe telewizje, ale jak to za zwyczaj bywa z darmową telewizją nie jest ona tak ciekawa jak telewizją płatna, co moim zdaniem jest dość logiczne, ale w gruncie rzeczy dość smutne. Niezbędnik odbiornik telewizji, jaki musimy posiadać, jeżeli chcemy cieszyć się telewizją w naszych domach to oczywiście telewizor. Jest to urządzenie, które towarzyszy człowiekowi od stosunkowo wielu lat, ponieważ powstanie pierwszych telewizorów można określić już w latach trzydziestych dwudziestego wieku. Oczywiście pierwsze telewizory nie miały zbyt wiele wspólnego z dzisiejszymi telewizorami, które są bardzo zaawansowane, a jednym z przykładów może być oczywiście telewizor plazmowy. Pierwsze telewizory, nie posiadały nawet możliwości pokazywania obrazów kolorowych, a mianowicie nadawały w kolorach czarno białych. Dopiero w późniejszym okresie człowiek tak udoskonalił telewizory, że możemy się cieszyć kolorowym obrazem w bardzo wysokiej rozdzielczości, a co za tym idzie w doskonałej jakości. Dzisiejsze wynalazki o wiele przewyższają pierwszowzory telewizji. W dzisiejszych telewizorach są wbudowane doskonałe wynalazki, między innymi sterowanie pilotem, czy możliwość czytania teletekstu.

, , , , , , ,

Audycje radiowe online

32Wielki sukces techniki, jaki osiągnął człowiek to między innymi internetowe radia. Oczywiście internet sam w sobie jest jednym ze środków masowego przekazu, a dodatkowo w sobie łączy inne środki, które również istniejąc osobno są nieodłącznym składnikiem zjawiska, jakim są media. Oczywiście mowa w tym artykule będzie o niczym innym jak o radiu. Radio to jako zjawisko samodzielne jest również środek przekazu masowego, a skoro można korzystać z internetu to jednocześnie można słuchać internetowego radia online. Znaczy to nic innego, że aby słuchać danego radia trzeba być online, a to znaczy, że trzeba być zalogowanym na danej stronie internetowej, na której jest dostępne radio. Audycje radiowe mogą być doskonałym źródłem informacji, a internet w dzisiejszych czasach udostępnia nam słuchanie takich audycji, nawet pomimo tego, że nie będziemy posiadali radio odbiornika w naszych domach. Internet to bardzo ciekawe zjawisko, panujące w dzisiejszych czasach, dodatkowo ciągle się rozwijające. Ogólne dobro płynące z internetu jest bardzo duże, a zwłaszcza w dzisiejszych czasach, które są oczywiście dobą techniki komputerowej. W dzisiejszych czasach internet osiągnął wielkie rozmiary, a dzięki temu na nas ludzi spłynęło wiele dobra i możliwości. Postaram się w tym artykule przybliżyć jak najbardziej się da zjawisko, jakim jest internet, a dzięki temu dla większości ludzi internet stanie się może nawet bardziej przyjazny. Internet w swojej postać jest w obecny między nami ludźmi od niedawna, ponieważ dopiero w ostatnim dziesięcioleci przybrał ona tak globalną postać. Dzięki internetowi możemy robić niemalże wszystko. Możemy rozmawiać z innymi ludźmi, możemy kupować jedzenie i ubrania, oraz płacić nasze rachunki. Jest to wielka wygoda dla wielu ludzi, a zwłaszcza dla inwalidów, dla których poruszanie jest problemem. Internet to oczywiście jedna z dziedzin, jaką trzeba podpiąć pod pojęcie, jakim są media. Media to bardzo szerokie pojęcie, a ja przybliżę wam jego jeden aspekt, czyli internet.

, , , , , , , ,

Wady płynące z posiadania telewizji

62Kilka głównych wad telewizji chciałbym zaprezentować w tym podpunkcie specjalnie dla was moi drodzy czytelnicy. Oczywiście pasowałoby zacząć od najważniejszej, czyli od tego, że telewizja jest bardzo popularnie określana mianem złodzieja czasu. Oczywiście moim zdaniem jest to szczera prawda, ponieważ niekiedy jak się zasiedzimy przed telewizorem to nawet nie wiemy, kiedy a mija nam kilka godzin i nagle okazuje się, że na wykonanie jakiejś czynności jest już za późno czy nawet za ciemno. Inną wadą telewizji w porównani przykładowo do internetu jest to, że w telewizji nie możemy wybierać sobie tego, co chcemy oglądać, tylko jako widzowie musimy się dostosować do tego, co jest aktualnie wyświetlane, oczywiście istnieje wiele kanałów telewizyjnych, a więc każdy znajdzie coś dla siebie, ale czasami zdarza się taka sytuacja, że dwa kanały pokazują bardzo dobre filmy, ale na nieszczęście w jednym czasie, a moim zdaniem jest to wielka wada, która również zasługuje na to, aby ją wymienić w tym podpunkcie. Kilka podstawowych zalet, jakie płyną z posiadania telewizora, który oczywiście udostępnia nam oglądanie telewizji jest mnóstwo i z pewnością nie starczyłoby nam miejsca w tym podpunkcie żeby je wszystkie wymienić, a co dopiero opisać. Więc skupmy się na tych najważniejszych. Oczywiście chciałbym zacząć od funkcji informacyjnej, która jest doskonałym przykładem zalety telewizji, ponieważ gdzie najpierw słyszymy o jakimś zdarzeniu jak nie w telewizji. Reporterzy telewizyjni są niemalże wszędzie i od razu docierają na miejsce bardzo ważnych wydarzeń i starają się przeprowadzić reportaż dla swoich widzów, dzięki czemu w sumie zarabiają. Kolejną zaletą może być funkcja dostarczania rozrywki, ponieważ telewizja doskonale się do tego celu nadaje, a mianowicie czy nie bawimy się dobrze podczas oglądanie jakiegoś ciekawego filmu? Wystarczy, że spojrzymy na nasze dzieci i od razu naszym oczom ukaże się szczęśliwa sytuacja, kiedy to beztrosko oglądają sobie bajki czy jakiekolwiek programy specjalnie dla dzieci.

, , , , , ,

Filmy w telewizji

58Chwila relaksu dla człowieka to między innymi spędzanie czasu przed telewizorem z ulubionym napojem w ręku i jakąś przegryzką, może to być oczywiście prażona kukurydza, albo popularniejsze w dzisiejszych czasach chipsy. Oczywiście nie będziemy siedzieli przed wyłączonym telewizorem, ale delektując się efektami fonii i wizji dobiegającymi z oglądanego przez nas filmu. Filmy to dość szerokie pojęcie, ponieważ w dzisiejszych czasach wyróżniamy wiele rodzajów filmów, a między innymi sensacyjne, komedie, horrory, dokumentalne i wiele innych. Obecnie już nawet główne kategorie mają swoje pod kategorie, ponieważ między innymi komedie możemy podzielić na komedie romantyczne, czarne komedie i tym podobne. Filmy pokazywane w telewizji jednak są stosunkowo stare w odniesieniu do tych pokazywanych w kinach czy sprzedawanych na nośnikach, jakimi są między innymi płyty cd czy dvd. Ludzie bardzo często oglądają nawet po kilka razy te same filmy w telewizji, ponieważ i tak nie ma nic innego do roboty. Kilka słów na temat telewizji będzie oczywiście tematem dzisiejszego artykułu a temat media i jej przykłady w dzisiejszych czasach. Media w czasach obecnych osiągnęły rozmiar globalny, co oznacza nic innego jak to, że ogarnęły cały świat. Telewizja to zjawisko w czasach obecnych moim zdaniem dość pospolite, ponieważ gdzie byśmy nie zaszli to w każdym domu znajduje się przynajmniej jeden odbiornik telewizyjny. Celowo napisałem, że przynajmniej jeden, ponieważ w większości domów znajduje się więcej takich odbiorników. Odbiorniki telewizyjne są określane mianem telewizorów i są to oczywiście urządzenia elektryczne, dzięki czemu podczas eksploatacji takiego urządzenia trzeba szczególnie uważać, ponieważ można bardzo mocno ucierpieć w przypadku wkładani części ciała tam gdzie nie trzeba. Telewizja potrafi dostarczyć człowiekowi bardzo wielu ciekawych informacji. Największym mankamentem telewizji jest oczywiście to, że człowiek nie ma bezpośredniego wpływu na to, co jest aktualnie pokazywane w telewizorze.

, , , , , , ,

Strona 1 (3)123»