Przemysł filmowy

24Ciężko jest robić coś dobrego, kiedy kierują nami pieniądze, a często charakteryzuje się tym przemysł filmowy. Jednak głównie, na szczęście przemysł filmowy daje korzyści wszystkim a kierowanie się pieniędzmi nie jest najważniejsze. Najważniejszy jest dobór ludzi, którzy będą film tworzyć, odpowiedni dobór aktorów, ciekawa historia, twórczy umysł, a wtedy z pewnością pieniądze przyjdą i nie będzie się trzeba o nic martwić. Takie filmy i ich tworzenie to zwykle korzyści dla wszystkich ludzi, zarówno tych po jednej jak i po drugiej stronie ekranu. Każdy ma jakieś korzyści, bowiem aktorzy którzy grają stają się rozpoznawalni, wręcz sławni a do tego zarabiają pieniądze. Tak samo z reżyserem bowiem on również staje się sławny i zbiera pochwały. Również ludzie, o których się często nie wspomina, odpowiedzialni za dźwięk, muzykę czy oświetlenie, oni również mają korzyści. No i przede wszystkim my przed telewizorami, którzy po prostu czerpiemy przyjemność z oglądania filmów, szczególnie kiedy towarzyszą nam ogromne emocje. Rozpowszechnionym programem dźwiękowym obejmującym audycje informatyczne, rozrywkowe i dydaktyczne i reklamowe, zajmuje się dział radiokomunikacji – radiofonia-słuchacze wyposażeni są w odpowiednie urządzenia odbiorcze. Audycje przygotowane w rozgłośniach nadawane są w przyznanych do tego celu zakresach fal, albo przesyłane k . do urządzeń abonenckich sieci zamkniętych. Jedna stacja radiowa o mocy rzędu 1KW pracująca na falach długich, może zapewnić dobrą jakość odbioru na obszarze całej Polski. Radio jako ośrodek masowego przekazu góruje nad prasą szybkością informowania, równoczesnością nadawania i odbioru i stosunkową taniością rozpowszechniania programów w różnych językach. Jest narzędziem kształtowania opinii publicznej i podstaw, a szczególnie dużą rolę odgrywa w propagandzie międzynarodowej. Do jego zadań należy także podnoszenie poziomu kulturalnego odbiorców, oraz reklama. Audycje zwykle wspierają politykę, informacja o osiągnięciach, kontynuuj a zachodzące wydarzenia.

, , , , , , ,

Zalety przemysłu filmowego

31Jest wiele przemysłów i wiele firm, przedsiębiorstw które świadczą swoje usługi i próbują zadowolić klientów, pracowników jaki siebie. Niestety nie każdemu się to udaje, szczególnie jeśli kieruje ludźmi tylko pogoń za pieniędzmi. Tak bywa w przemyśle filmowym i jest to jedno z największych zagrożeń, jednak trzeba pamiętać o tym, że filmy dają człowiekowi wiele korzyści bowiem tworzone są przede wszystkim dla widzów i to jest priorytet. Dla ludzi przed telewizorem, czyli dla nas, oglądających film, korzyści wiążą się przede wszystkim z rozrywką oraz miłym spędzeniem czasu. Możemy się odprężyć, możemy oglądając coś ciekawego po prostu odpocząć ale przede wszystkim możemy spędzić czas odczuwają różne emocje. Czasami strach czasami smutek radość i łzy, wszystko zależy od filmu, ale niejednokrotnie ma to na nas zbawienny wpływ. Z drugiej strony film to korzyści dla ich twórców. Aktorzy, reżyserzy, oświetleniowcy, wszyscy mają korzyści z filmów, bowiem dla twórców to przede wszystkim zadowolenie, sława i oczywiście pieniądze. Wirusy komputerowe to bardzo duże niebezpieczeństwo ,szczególnie, kiedy w naszym komputerze znajduje się mnóstwo ważnych danych. Nie tylko mogą one zostać zniszczona ale również przez kogoś wykradzione, co niejednokrotnie wiąże się z ogromnymi stratami. Jednak wbrew pozorom różnego rodzaju wirusy komputerowe mogą przynosić nie tylko szkody, choć oczywiście to jest ich główne zadanie. Chodzi o to, że wirusy komputerowe pozwalają nam przede wszystkim na to, że mając z nimi do czynienia, możemy po prostu nauczyć się jak z nimi walczyć i tworzyć coraz to nowsze biblioteki różnych wirusów, które będą wykrywane przez programy antywirusowe. Zagrożenia są duże, ale bez tego nie dałoby się niczego nowego nauczyć. Kiedy pojawiają się nowe wirusy komputerowe, stwarza to zagrożenie ale również szanse na to, aby przede wszystkim nie popełniać starych błędów i móc chronić komputer przed tymi wirusami jak również kolejnymi niebezpieczeństwami, jakie mogą się pojawiać. Zatem wirusy komputerowe to duże niebezpieczeństwo, ale znajomość ich pozwala paradoksalnie na lepszą ochronę.

, , , , , , , ,

Kamera

43Media jako dobro czy zło? Może być takie pojęcie rozstrzygane przez normalnego człowieka w różne sposoby, ponieważ każdy człowiek ma swoje ulubione źródło informacji, czyli zazwyczaj jest wielbicielem jednego ze źródeł mediów. Ogólnie media możemy podzielić na kilka kategorii, między innymi na radio, telewizję, internet, prasę, public relations, reklamę i kilka innych form mediów. Ludzie są w pewnym stopniu uzależnieni od mediów, ponieważ w dzisiejszych czasach nikt raczej nie wyobraża sobie jak można by było przeżyć dzień bez dostępu do tego źródła informacji. Cały system informatyczny dzisiejszych czasów opiera się na mediach, które spełniają swoją role w sposób zadowalający. Zazwyczaj człowiek dowiaduje się o ważniejszych zdarzeniach na świecie w błyskawicznym tempie, a przynajmniej w dzisiejszym świecie, a jest to sprawka, tego, że pracownicy mediów, czyli reporterzy są rozsiani po całym świecie i zdobywają bardzo szybko informacje na tematy, które choćby trochę skupiają wokół siebie zainteresowania. Niezbędna do nagrywania obrazu. Oczywiście kamery, które rejestrują obrazy są bardzo popularnie wykorzystywane w telewizji, a oczywiste również jest to, że telewizja to jedna z podstawowych form mediów, jakie są w dzisiejszych czasach. Większość ludzi woli oczywiście telewizję, ponieważ można z niej dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, a co najważniejsze, to pomimo tego, ze możemy usłyszeć te wiadomości, to dodatkowo możemy je również zobaczyć, co oczywiście jest wielką wygodą, ponieważ możemy się lepiej wczuć powiedzmy w to, co oglądamy. Obraz, który do nas dociera, jest oczywiście dostępny jedynie za pomocą kamer, które mają ze sobą zawsze reporterzy, ponieważ w przypadku pojawienia się jakiegoś ciekawego materiału, oni od razu zaczynają tworzyć reportaże. Kamery to dość popularne urządzeni, a to ze względy, że umożliwiają nam nagrywanie obrazu, co pozwala uwiecznić obraz nie tylko po to, aby przekazać go w masowych środkach przekazu, ale również dla prywatnych osób, przykładowo ze ślubu.

, , , , , , ,

Sposoby na wolny czas

25Wolny czas to dla każdego moment, w którym może zapomnieć o wszystkim co działo się w ciągu dnia, nocy, czy też ostatniego tygodnia lub miesiąca i po prostu zająć się tym, co naprawdę lubi. Każdy z nas spędza swój wolny czas zupełnie inaczej a zależy to przede wszystkim od tego jacy jesteśmy. To nasz charakter i osobowość determinują fakt, iż lubimy robić jedną rzecz a innej nie, że spędzamy swój wolny czas w taki sposób, a ktoś inny zupełnie inaczej. Z tego powodu nie ma się co dziwić, że na świecie istnieje tak wiele różnych rozrywek, bowiem powstały one dla różnych ludzi i zrodziły się przede wszystkim z umysłów najróżniejszych ludzi. Każdy pomysł, każda idea, czasami nawet przypadek spowodowały, że dzisiaj mamy tak wiele różnych sposobów na spędzenie wolnego czasu, a z uwagi na ciągłe pomysły, powstaje coraz więcej różnorodnych rozrywek, dzięki którym nasze życie staje się wiele przyjemniejsze. Życie jest wspaniałe i należy je sobie umilać jak tylko się da, korzystając z wszystkich możliwych rozrywek, chwytając każdą chwilę. Telefonia komórkowa jest systemem naziemnej ruchomej łączności dwukierunkowej, realizowanej w postaci publicznej sieci radiotelefonii komórkowej. Dzięki wielokrotnemu wykorzystaniu tych samych kanałów można obsłużyć bardzo dużą liczbę abonentów. Sieć telefonii komórkowej składa się z centrali radiotelefonicznej kierującej pracą odpowiednio rozmieszczonych stacji bazowych, z których każda obsługuje znajdujące się na swoim terenie stacje abonenckie przewoźne lub noszone. W miarę wzrostu liczby abonentów, zmniejsza się zasięg stacji bazowych, dzięki czemu sieci telefonii komórkowej, mogą obsłużyć coraz większa liczbę abonentów. Podstawową cechą telefonii komórkowej jest możliwość kontynuowania rozmowy z trakcie przemieszczania się. W pierwszych budowanych na początku lat osiemdziesiątych sygnały przekazywane były w postaci analogowej. Obecnie wprowadzone są systemy cyfrowe GSM, zapewniające tańsze usługi, większy ich zakres i lepszą jakość.

, , , , , , ,

Strona 1 (2)12»