Działania wirusów

22Nasze komputery są niejednokrotnie niczym świątynia, która zawiera w sobie najróżniejsze informacje, potrzebne nam do pracy albo po prostu są pewnymi prywatnymi elementami. Tak czy inaczej, bez względu na to co zawierają nasze komputery, są one narażone na pewne niebezpieczeństwa, bowiem najczęściej zagrażają im najróżniejsze wirusy komputerowe. Wirusy komputerowe z całą pewnością porównać można do normalnych wirusów, które rozprzestrzeniają się w zawrotnym wręcz tempie i potrafią wyrządzić naprawdę ogromne i nieodwracalne niejednokrotnie szkody. Otóż wirusy komputerowe potrafią zrobić naprawdę wiele, począwszy od tego, że mogą wpuścić na nasz komputer niepowołane osoby, które będą mogły wykraść sobie potrzebne im dane, poprzez wirusy, które niszczą nasze dane i robią nam na komputerze spustoszenie. Mimo, że wirusy komputerowe potrafią zdziałać tak wiele złych rzeczy, to czasami do czynienia z takimi wirusami wychodzi nam na dobre, bowiem przynajmniej zdobędziemy pewnego rodzaju doświadczenie i będziemy w stanie poradzić sobie z różnymi nieebzpieczeństwami. Wśród wielu rozrywek i całego przemysłu rozrywkowego, który w ostatnich czasach bardzo prężnie się rozwijał i rozwija, bardzo popularne są pewne formy rozrywki, które potrafią dostarczać nie tylko niesamowitych emocji, ale również pieni pieniędzy, co przecież również jest bardzo istotne. Otóż wśród tych rozrywek sporą część zajmują filmy, które są niezwykle popularne już od dawien dawna. Filmy to takie ciekawe twory, które powodują, że korzyści z nich płyną praktycznie do wszystkich. Korzyści z filmów zauważa się wśród ludzi, którzy je oglądają, wśród tych, którzy w filmach grają czyli bardzo wielu aktorów, ale przede wszystkim wśród twórców danego filmu, bowiem w końcu bez nich film w ogóle by nie powstał. Korzyści są z pewnością dla wszystkich, ale przede wszystkim cały przemysł filmowy żyje z widzów, a oglądanie filmów to dla nich bardzo dobra dobra rozrywka. Rozrywka potrzebna jest każdemu z nas, da dla tych którzy lubią emocje nie ruszając się z domu bardzo dobre są właśnie wszelkiego rodzaju filmy.

, , , , , ,

Zagrożenia komputerów

30Komputery to jedne z najlepszych wynalazków, które zostały stworzone w ciągu istnienia ludzi. Oczywiście mowa tutaj o pewnych dogodnościach dodatkowych, bowiem są takie urządzenia, które z uwagi na ich funkcje i rolę są nieco ważniejsze od komputerów. Jednak komputery są bardzo istotne i tak naprawdę są jednymi z najważniejszych, bowiem służą do wielu rzeczy, przyczyniając się również do dalszego rozwoju technologii. Jednak komputery, które mamy w domu, czy w pracy i które są przez nas codziennie używane do najróżniejszych czynności są nie tylko czymś, co sprawia nam ogromną przyjemność, ale przede wszystkim czymś, o co należy po prostu dbać. Otóż komputery, których najlepszą możliwością obecnie jest internet z tego właśnie powodu są one niejednokrotnie narażane na różnorodne ataki. Komputery w których mamy bardzo wiele swoich danych, różnych plików programów i informacji są narażone na ich stratę bądź kradzież. Ludzie serfujący w sieci dzielą się zarówno na dobrych jak i złych i niektórzy z nich wysyłają różne wirusy komputerowe, które mogą mieć bardzo negatywne skutki. Filmy niosą wiele korzyści. Są to korzyści zarówno dla strony, która filmy tworzy jak również dla tej strony, która po prostu ogląda, czyli dla nas, zasiadających w celu rozrywki ludzi, przed ekranami telewizorów. Jednak wśród tych wielu zalet, filmy to nie tylko korzyści, ale również zagrożenia jakie niesie za sobą przemysł filmowy. Otóż przemysł filmowy niesie zagrożenia dla obu storn, tak samo jak niesie ku nam zalety. Przede wszystkim sława i pieniądze mogą naprawdę uderzyć do głowy, zatem należy być po prostu w tej kwestii ostrożnym. Dodatkowo, twórcy czy aktorzy z filmów narażeni są na różnego rodzaju sytuacje związane z fanami, a przede wszystkim na to,że będą mieli zero prywatności, to może być bardzo uciążliwe. Co dalej? Jest jeszcze wiele zagrożeń związanych z pogonią za pieniędzmi, ale głównie liczy się fakt, iż zagrożenia wiążą się również z ludźmi po drugiej stronie. Filmy powodują, że ludzie utożsamiają się z bohaterami filmów, traktując ich później jak prawdziwych ludzi albo po postu żyjąc światem z filmu. Można również uzależnić się od filmów, zatem ostrożność powinna być motywem przewodnim, tak jak we wszystkim.

, , , , , , ,

Piractwo

7Niezależnie od tego w jakiej jakości został nagrany audiobook, trafi on do profesjonalnego studia edycji dźwięku gdzie zostanie gruntownie sprawdzony pod wieloma kątami po to, aby na rynek wypuszczony został produkt jak najwyższej jakości. Oczywiście cudów zdziałać czasami nie można, mimo wszystko technicy starają się tak, aby ich praca nie poszła na marne. Pierwsze na co zwracają oni uwagę przy zabieraniu się do obróbki takiego pliku to szum. Jest to bardzo poważna bolączka większości nagranych plików audio co słychać nieraz nawet na niektórych albumach muzycznych, które nagrywane i obrabiane były w studiu kiepskiej jakości. Szumy jednak to nie wszystko. Nie tylko w muzyce, ale również (a nawet przede wszystkim) w wypadku audiobooków bardzo ważna jest czystość dźwięku jaki będziemy słyszeli w głośnikach. Oczywiście do tego wszystkiego potrzebna jest profesjonalna obróbka dźwięku. W tym celu wykorzystywane są bardzo zaawansowane aplikacje, do których zasiadają prawdziwi specjaliści. Wszystko po to, aby odbiorca docelowy cieszył się czystym dźwiękiem. Piractwo istnieje w sieci od „zarania dziejów”. Jest to nic innego jak kradzież elektroniczna, niestety karana zdecydowanie łagodniej niż normalna kradzież (a to przecież tak jakby wynieść książkę czy płytę ze sklepu). Samo piractwo polega mniej więcej na tym, że za darmo pobieramy udostępnione pliki w sieci, za które normalnie trzeba zapłacić. W takim przypadku i uploader i pobierający są piratami o oboje podlegają kodeksowi karnemu. Piractwo dotyczy praktycznie wszystkiego co da się zapisać w formie elektronicznej. Niestety dosięgło również audiobooki. W jaki sposób są one zabierane i wystawiane do sieci za darmo? Cóż, w sytuacji gdy ktoś zakupi audiobooka z sieci sytuacja jest prosta – wystarczy, że dany plik „wrzuci” na byle jaki serwer hostingujący pliki lub na przykład na torrenty. W przypadku zaś gdy ma normalną, fizyczną („płytową”) edycję sprawa jest jedynie odrobinę bardziej skomplikowana. Wystarczy jednak zwykły Windows Media Player (którego posiada każdy użytkownik systemu Windows) i z jego pomocą „zrippuje” (skopiuje zawartość płyty audio na dysk omijając zabezpieczenia) audio CD do postaci .mp3, .wma.

, , , , , ,

Wirusy komputerowe

29Niebezpieczeństwo jakie czyha na ludzi zarówno w realnym świecie jak i w świecie wirtualnym jest ogromne. Choć wydaje się to dziwne, tak naprawdę wirtualny świat nie jest czymś, co powoduje, że jesteśmy całkowicie anonimowi i bezpieczni. Wszystko co robimy w internecie i na naszym komputerze tak naprawdę pozostaje gdzieś w sieci. Mimo to, jeśli nie robimy nic złego, to anonimowość jest nam gwarantowana. Jednak grożą nam inne niebezpieczeństwa, czyli chociażby wirusy komputerowe. Wirusy komputerowe to pewne zagrażające komputerowi aplikacje, które dostając się do naszego komputera mogą zdziałać różne nieciekawe efekty, powodując, że dane, które są dla nas istotne albo zostaną wykradzione albo zniszczone. Czasami psuje się cały komputer – różnie to bywa bowiem wszystko zależy od tego z jakimi wirusami mamy do czynienia. Wirusy komputerowe dzielą się na różne rodzaje, wirusy to tylko ogólna nazwa, bowiem tak naprawdę to tylko jeden z rodzajów takich groźnych aplikacji. Oprócz tego najczęściej do czynienia mamy również z robakami i trojanami, które są również niebezpieczne. W całym świecie na ludzi czyhają różne niebezpieczeństwa, które są niejednokrotnie bardzo negatywne i niebezpieczne w skutkach. Jednak niebezpieczeństwo nie czyha tylko w realnym świecie, gdzie oczywiście przez cały czas jesteśmy na coś narażeni. Niebezpieczeństwo czyha na nas również przy użytkowaniu komputerów, szczególnie kiedy towarzyszy nam internet. Komputery to nasze osobiste pamiętniki, które tak jak kiedyś służą nam do podobnych rzeczy. Zapisujemy w nich ważne dla nas informacje, wykorzystujemy je do pracy albo rozrywki i zabawy, ale przez cały czas grozi im niebezpieczeństwo. Niebezpieczeństwo to związane jest z możliwością stracenia tych danych poprzez wirusy komputerowe. Wirusy komputerowe nazwane są tak nie bez powodu, bowiem zachowują się całkiem podobnie jak normalne wirusy bakteryjne. Otóż wirusy komputerowe zarażają cały komputer powoli lub nagle i powodują ogromne spustoszenie. Wszystko zleży od tego jakie wirusy atakują nasz komputer, bowiem różne wirusy różnie mogą działać i służyć do różnych czynności.

, , , , , , , ,