Hałas podczas pracy

56Praca na prasie wiąże się z wielkim hałasem, ponieważ każde uderzenie koła zamachowego okazuje się być bardzo hałaśliwe, a więc możemy być pewni, że nasze uszy będą narażone na wielkie niebezpieczeństwo. Ogólnie nakazuje się stosowanie zasłony na uszy, czyli najczęściej pracownicy stosują zatyczki czyli stopery, które jednak nie są tym narzędziem, jakie przewiduje przepis BHP, ponieważ hałas jest zbyt wielki, a przecież same stopery tego nie zlikwidują, a więc musimy zaopatrzyć się w słuchawki, która zasłonią nasze całe uszy. Oczywiście pracownicy łamią te zasady, ale to wychodzi tylko im na szkodę, ponieważ pracodawca na tym nie ucierpi, ponieważ w razie czego ukaże pracownika. Hałas jest na tyle wielki, że możemy nawet stracić nasz słuch w konsekwencji długotrwałej pracy na prasie. Musimy dbać o siebie, ponieważ nikt innego tego za nas nie zrobi, a więc zakładajmy słuchawki, ponieważ to bardzo pomaga naszemu zdrowiu. Hałas jest szkodliwy nie tylko dla pracownika, ale oczywiście również dla całego otoczenia prasy. Prasy jakie spotyka się w zakładach przetwórstwa metalowego czy nawet drewnianego najczęściej są maszynami, które działają hydraulicznie, czyli wszelkie prace jakie wykonywane są przez jej elementy są napędzane płynami, które są rozprowadzone za pomocą specjalnych węży i złączek, które będą w stanie wytrzymać bardzo wielkie ciśnienia, które z kolei poruszają czasami kilkutonowymi pryzmami. Siłę jaką potrafi wygenerować prasa liczy się megatonach, ponieważ jest to niebywale silna moc musimy zachować bardzo wielką ostrożność podczas pracy na danej maszynie, ponieważ w przypadku nieostrożności czy nawet lekceważenia przepisów bardzo szybko możemy pozbyć się części ciała, która znajdzie się w nieodpowiednim miejscu. Zastanówmy się przez chwilę sami, przecież skoro prasa potrafi bez większego problemu zmiażdżyć czy przeciąć stal to oczywiście nasze kości nie będą stanowiły żadnego oporu dla tej że maszyny. Oczywiście prasy są to maszyny bardzo rozsądnie osłonięte, ale ludzka wyobraźnia i tak sprawia niebezpieczeństwo.

, , , , , , ,

Rachunki za media

51Często są bardzo wysokie, ponieważ człowiek w dzisiejszych czasach jest niemalże uzależniony od mediów. Media niekiedy zajmują człowiekowi bardzo wiele czasu z jego dnia. Oczywiście nie zawsze ma korzystanie z mediów formę rozrywki, ale niekiedy korzystanie z mediów ma formę informacyjną, co chyba jest bardziej popularną formą korzystania. Media to idealne źródło informacji, z którego człowiek musi korzystać, ponieważ bez tego nie posiadałby zbyt wielu informacji o świecie, a dzięki telewizji, radiu czy nawet gazecie dowiadujemy się wielu rzeczy. Oczywiście nie będziemy za darmo korzystać z żadnej form mediów, ponieważ nikt nie będzie świadczył usług za darmo, a mianowicie, za telewizję płacimy abonament miesięczny, nie jest on wysoki, ale zawsze to dodatkowa opłata. Za internet płacimy takie rachunki, w zależności od tego, jaką mamy umowę z operatorem, czyli czy mamy stałe złącze, czy przykładowo korzystamy z modemu, czyli płacimy za tyle za ile korzystaliśmy z internetu, a czasami taka forma może być bardzo droga. Informacje uspokajające ludzi to również bardzo częsty charakter, na jaki są nastawione media. Media to nie tylko transmisje z miejsc katastrof, czy wielkich kolizji samochodowych, ale czasami wręcz przeciwnie zdaniem mediów jest pokazywanie czegoś przyjemnego, przy czym człowiek może się zrelaksować i odpocząć oczywiście w prawdziwym sensie tego słowa. Przykładem takiej sytuacji, kiedy to media uspokajają człowieka jest oczywiście pokazywanie przyjemnych filmów, przykładowo filmy o charakterze rodzinnym pozwalają się uspokoić. Innym przykładem może być audycja radiowa z jakiejś opery albo teatru, chociaż w przypadku teatru jest to trochę bardziej skomplikowane, ponieważ przedstawienia teatralne swoją ważną częścią, jaką jest obraz pokazywanego przedstawienia nie mogą zaszczycić słuchaczy radiowych. Media z reguły muszą się dostosować do potrzeb odbiorców, ponieważ to właśnie dzięki nim są, a tak właściwie istnieją, ponieważ ludzie stanowią o tym, czy dane źródło informacji przetrwa czy nie.

, , , , , , ,

Wady płynące z posiadania telewizji

62Kilka głównych wad telewizji chciałbym zaprezentować w tym podpunkcie specjalnie dla was moi drodzy czytelnicy. Oczywiście pasowałoby zacząć od najważniejszej, czyli od tego, że telewizja jest bardzo popularnie określana mianem złodzieja czasu. Oczywiście moim zdaniem jest to szczera prawda, ponieważ niekiedy jak się zasiedzimy przed telewizorem to nawet nie wiemy, kiedy a mija nam kilka godzin i nagle okazuje się, że na wykonanie jakiejś czynności jest już za późno czy nawet za ciemno. Inną wadą telewizji w porównani przykładowo do internetu jest to, że w telewizji nie możemy wybierać sobie tego, co chcemy oglądać, tylko jako widzowie musimy się dostosować do tego, co jest aktualnie wyświetlane, oczywiście istnieje wiele kanałów telewizyjnych, a więc każdy znajdzie coś dla siebie, ale czasami zdarza się taka sytuacja, że dwa kanały pokazują bardzo dobre filmy, ale na nieszczęście w jednym czasie, a moim zdaniem jest to wielka wada, która również zasługuje na to, aby ją wymienić w tym podpunkcie. Kilka podstawowych zalet, jakie płyną z posiadania telewizora, który oczywiście udostępnia nam oglądanie telewizji jest mnóstwo i z pewnością nie starczyłoby nam miejsca w tym podpunkcie żeby je wszystkie wymienić, a co dopiero opisać. Więc skupmy się na tych najważniejszych. Oczywiście chciałbym zacząć od funkcji informacyjnej, która jest doskonałym przykładem zalety telewizji, ponieważ gdzie najpierw słyszymy o jakimś zdarzeniu jak nie w telewizji. Reporterzy telewizyjni są niemalże wszędzie i od razu docierają na miejsce bardzo ważnych wydarzeń i starają się przeprowadzić reportaż dla swoich widzów, dzięki czemu w sumie zarabiają. Kolejną zaletą może być funkcja dostarczania rozrywki, ponieważ telewizja doskonale się do tego celu nadaje, a mianowicie czy nie bawimy się dobrze podczas oglądanie jakiegoś ciekawego filmu? Wystarczy, że spojrzymy na nasze dzieci i od razu naszym oczom ukaże się szczęśliwa sytuacja, kiedy to beztrosko oglądają sobie bajki czy jakiekolwiek programy specjalnie dla dzieci.

, , , , , ,

Przemysł filmowy

24Ciężko jest robić coś dobrego, kiedy kierują nami pieniądze, a często charakteryzuje się tym przemysł filmowy. Jednak głównie, na szczęście przemysł filmowy daje korzyści wszystkim a kierowanie się pieniędzmi nie jest najważniejsze. Najważniejszy jest dobór ludzi, którzy będą film tworzyć, odpowiedni dobór aktorów, ciekawa historia, twórczy umysł, a wtedy z pewnością pieniądze przyjdą i nie będzie się trzeba o nic martwić. Takie filmy i ich tworzenie to zwykle korzyści dla wszystkich ludzi, zarówno tych po jednej jak i po drugiej stronie ekranu. Każdy ma jakieś korzyści, bowiem aktorzy którzy grają stają się rozpoznawalni, wręcz sławni a do tego zarabiają pieniądze. Tak samo z reżyserem bowiem on również staje się sławny i zbiera pochwały. Również ludzie, o których się często nie wspomina, odpowiedzialni za dźwięk, muzykę czy oświetlenie, oni również mają korzyści. No i przede wszystkim my przed telewizorami, którzy po prostu czerpiemy przyjemność z oglądania filmów, szczególnie kiedy towarzyszą nam ogromne emocje. Rozpowszechnionym programem dźwiękowym obejmującym audycje informatyczne, rozrywkowe i dydaktyczne i reklamowe, zajmuje się dział radiokomunikacji – radiofonia-słuchacze wyposażeni są w odpowiednie urządzenia odbiorcze. Audycje przygotowane w rozgłośniach nadawane są w przyznanych do tego celu zakresach fal, albo przesyłane k . do urządzeń abonenckich sieci zamkniętych. Jedna stacja radiowa o mocy rzędu 1KW pracująca na falach długich, może zapewnić dobrą jakość odbioru na obszarze całej Polski. Radio jako ośrodek masowego przekazu góruje nad prasą szybkością informowania, równoczesnością nadawania i odbioru i stosunkową taniością rozpowszechniania programów w różnych językach. Jest narzędziem kształtowania opinii publicznej i podstaw, a szczególnie dużą rolę odgrywa w propagandzie międzynarodowej. Do jego zadań należy także podnoszenie poziomu kulturalnego odbiorców, oraz reklama. Audycje zwykle wspierają politykę, informacja o osiągnięciach, kontynuuj a zachodzące wydarzenia.

, , , , , , ,

Strona 1 (5)12345»