Jakie tematy są najpopularniejsze w mediach?

38Multimedialna wersja mediów to oczywiście nic innego jak internet. Internet jest to nazwa, która oczywiście pochodzi z połączenia dwóch słów, ale w tym przypadku słów niepochodzących z jednego języka, a mianowicie z duch z łacińskiego i z angielskiego. Wygląda to tak, że inter jest to tłumaczenie słowa łacińskiego, czyli między a druga część tego słowa, czyli net już pochodzi ze słownika angielskiego i oznacza sieć. Czyli jeżeli chcielibyśmy przedstawić dokładnie cały wyraz i to dosłownie to oczywiście wyszłoby nam międzysieć. Definicja internetu jest ogólnie bardzo prosta, ponieważ jest to nic innego jak ogólnoświatowa sieć internetowa, jest ona oczywiście połączona w całość za pomocą protokołu IP. IP jest to hasło, którym zajmiemy się innym razem. Internet ma za zadanie dostarczyć albo ewentualnie wykorzystać usługi, które są szeroko oparte na telekomunikacji i zawartej w niej infrastrukturze. Dzięki internetowi możemy moim zdaniem uzyskać najwięcej informacji, i to oczywiście w najszybszym tempie. Tematy tragedii i nieszczęść są najbardziej porządnymi tematami w wszelkiego rodzaju mediach, czy to radiu, telewizji czy nawet w gazetach. Ludzie po prostu najbardziej lubią dowiadywać się o tym, co dzieje się w świecie, ale o tych złych zdarzeniach, które wiążą się z tragediami i wielkimi nieszczęściami. Jeżeli dzieje się coś niedobrego, czy to na przykład jakaś klęska żywiołowa, oczywiście reporterzy i dziennikarze natychmiastowo udają się na miejsce nieszczęścia, aby nagrać reportaż albo uczestniczyć w przekazie na żywo z miejsca zdarzenia. Media powstały po to, aby pokazywać innym ludziom to, co się dzieje na świece, ale skoro da się na tym zarobić to oczywiście zaczęto to wykorzystywać i w ten sposób, powstało wiele firm i przedsiębiorstw zajmujących się mediami, które wiecznie rywalizują ze sobą, a obiektem rywalizacji najczęściej jest właśnie widz czy fan, ponieważ to właśnie od nas, czyli użytkowników wszelkich mediów zależy to czy dana gazeta przetrwa czy zostanie zamknięta, z powodu braku zysków.

, , , , , , , ,

Media a polityka

44Opis najczęściej spotykanych pojęć przy radiu będą tematem tego podpunktu. Oczywiście radio to jedna z bardzo ważnych składowych pojęcia, jakie jest tematem naszego dzisiejszego artykułu, a mianowicie chodzić nam będzie dzisiaj o media. Media to oczywiście środki masowego przekazu, ale nie tylko, ponieważ możemy również wyróżnić media w kontekście nieruchomości, ale to nie temat naszego artykułu. Jednym z podstawowych pojęć związanych z radiem jest radiofonia, jest to nic innego jak rozpowszechnianie różnych informacji, dostępnych ogólnie za pomocą radia. Kolejnym bardzo ważnym pojęciem towarzyszącym radiu jest radio odbiornik, czyli urządzenie, które daje nam możliwość odbioru audycji radiowych. Jeżeli rozważamy zjawisko radia, to oczywiście na uwagę zasługuje również pojęcie radiostacji, które to oczywiście umożliwia nam szeroko pojętą możliwość utrzymywania łączność radiowej. Oczywiście takich pojęć jest o wiele więcej, ale zajmiemy się nimi w kolejnych artykułach z serii media. Media są bardzo szeroko wykorzystywane przez media. Oczywiście każda organizacja musi się odpowiednio zareklamować, a sama forma reklamy jest już częścią pojęcia media. Ludzie również często słyszą w telewizji czy radiu o tym, co wydarzyło się na kolejnych obradach sejmu czy innych spotkań politycznych. Media to oczywiście jeden z podstawowych form przekazu, dzięki którym my zwykli ludzie możemy się dowiedzieć odzieje się w naszym państwie. Przecież to, co się dzieje w polityce, dotyczy bezpośrednio nas, ponieważ to my wybieramy ludzi, którzy mają rządzić naszym krajem. Polityka bardzo często wykorzystuje gałąź mediów, jakimi są public relations. Oczywiście chodzi tutaj o wywieranie wpływu przez przykładowo partię na swoich potencjalnych wyborców. Oczywiście takie zjawiska mają bardzo często miejsce przed samymi wyborami, czy to prezydenckimi czy wyborami do sejmu i senatu. Media w polityce odgrywają wielką rolę, ponieważ dzięki nim właśnie w głównej mierze zdobywa się poparcie ludzi.

, , , , , ,

Piractwo

7Niezależnie od tego w jakiej jakości został nagrany audiobook, trafi on do profesjonalnego studia edycji dźwięku gdzie zostanie gruntownie sprawdzony pod wieloma kątami po to, aby na rynek wypuszczony został produkt jak najwyższej jakości. Oczywiście cudów zdziałać czasami nie można, mimo wszystko technicy starają się tak, aby ich praca nie poszła na marne. Pierwsze na co zwracają oni uwagę przy zabieraniu się do obróbki takiego pliku to szum. Jest to bardzo poważna bolączka większości nagranych plików audio co słychać nieraz nawet na niektórych albumach muzycznych, które nagrywane i obrabiane były w studiu kiepskiej jakości. Szumy jednak to nie wszystko. Nie tylko w muzyce, ale również (a nawet przede wszystkim) w wypadku audiobooków bardzo ważna jest czystość dźwięku jaki będziemy słyszeli w głośnikach. Oczywiście do tego wszystkiego potrzebna jest profesjonalna obróbka dźwięku. W tym celu wykorzystywane są bardzo zaawansowane aplikacje, do których zasiadają prawdziwi specjaliści. Wszystko po to, aby odbiorca docelowy cieszył się czystym dźwiękiem. Piractwo istnieje w sieci od „zarania dziejów”. Jest to nic innego jak kradzież elektroniczna, niestety karana zdecydowanie łagodniej niż normalna kradzież (a to przecież tak jakby wynieść książkę czy płytę ze sklepu). Samo piractwo polega mniej więcej na tym, że za darmo pobieramy udostępnione pliki w sieci, za które normalnie trzeba zapłacić. W takim przypadku i uploader i pobierający są piratami o oboje podlegają kodeksowi karnemu. Piractwo dotyczy praktycznie wszystkiego co da się zapisać w formie elektronicznej. Niestety dosięgło również audiobooki. W jaki sposób są one zabierane i wystawiane do sieci za darmo? Cóż, w sytuacji gdy ktoś zakupi audiobooka z sieci sytuacja jest prosta – wystarczy, że dany plik „wrzuci” na byle jaki serwer hostingujący pliki lub na przykład na torrenty. W przypadku zaś gdy ma normalną, fizyczną („płytową”) edycję sprawa jest jedynie odrobinę bardziej skomplikowana. Wystarczy jednak zwykły Windows Media Player (którego posiada każdy użytkownik systemu Windows) i z jego pomocą „zrippuje” (skopiuje zawartość płyty audio na dysk omijając zabezpieczenia) audio CD do postaci .mp3, .wma.

, , , , , ,

Początki telewizji

59Krótka historia jednego z gałęzi mediów są oczywiście aktualnym tematem naszego artykułu. Tak jak każdy wynalazek i telewizja musiała mieć swoje początki, a dzięki temu mogła się ona tak doskonale i szeroko rozwinąć do rozmiarów i kształtów, jakie posiada w dzisiejszych czasach. Początki telewizji określa się w latach tysiąc osiemset osiemdziesiąt cztery. Oczywiście zaczęła się cała telewizyjna historia w Niemczech, gdzie to jeden z wynalazców o imieniu i nazwisku, Paul Nipkow zaczął tworzyć podstawy do rozwinięcia się telewizji. Był on studentem, który wymyślił urządzeni, które pozawalało przetwarzać obraz na postać elektroniczną i oczywiście odwrotnie, dzięki czemu stał się bardzo słynny. Jednak jak to bywa z pierwszymi pomysłami w danych dziedzinach i pomysł naszego studenta nie dał rady, ponieważ nad telewizją mechaniczną, jaką on chciał stworzyć większą przewagę zdobyła wymyślona przez innego wielkiego wynalazcę lampa oscyloskopowa, która oczywiście stała się podstawą do wielkiego rozwoju telewizji. Główne źródło informacji dla wielu ludzi to nic innego jak telewizja. Ludzie bardzo często właśnie jedni dla tego oglądają telewizję, ponieważ chcą wiedzieć, co się dzieje na świecie, a serwisy informacyjne, jakie się rozwinęły w tym środku masowego przekazu doskonale zdają swój egzamin. Jeżeli na świecie wydarzy się coś wartego uwagi natychmiastowo przez jakąś telewizję jest wysyłana ekipa reporterów i dziennikarzy, aby przygotowali reportaż z miejsca zdarzania tak, aby ludzie mogli się dowiedzieć, co się stało, dlaczego i nawet, jakie będą tego konsekwencje. Serwisy informacyjne istnieją w telewizji od początku, ponieważ to głównie dla nich powstała ta część ogólnego pojęcia media. Dzięki serwisom informacyjnym wiemy również o większości poczynań naszych polityków, które z reguły nie są zbyt chwalebne, chociażby na przykład ostatni nasz konflikt między prezydentem a premierem i podróż jednym samolotem. Dzięki serwisom informacyjnym stało się głośno i ludzie mogli wypowiedzieć się na takie temat, co daje do myślenia.

, , , , , , ,

Strona 1 (5)12345»